Dziś chcemy Wam przybliżyć jedno z najistotniejszych zagadnień, a więc użytkowanie platform parkingowych.
Cały proces zaparkowania samochodu jest sprawny i intuicyjny – mówi reprezentant handlowy Kajetan Duszyński. – Bardzo często, mimo wcześniejszych obaw,  nasi klienci są zadziwieni, jak łatwo korzystać z Systemów Parkingowych MODULO.

Na początku, użytkownicy platform parkingowych zostają odpowiednio przeszkoleni przez administratora, którego zwykle wskazuje wspólnota mieszkaniowa. Każdy otrzymuje również kluczyk/kartę/indywidualny kod pin do konkretnego miejsca parkingowego. Przy każdym panelu sterującym zawsze znajduje się skrócona instrukcja obsługi.

Instrukcja zawierająca maksymalne wymiary samochodów które możemy zaparkować na platformie parkingowej.

Instrukcja zawierająca maksymalne wymiary samochodów które możemy zaparkować na platformie parkingowej.

Panel sterujący wyposażony jest w sygnalizatory świetlne: światło pomarańczowe informuje o awarii, zielone pozwala na wjazd lub wyjazd z platformy.  Co ważne, nie ma możliwości wyjęcia kluczyka w momencie ruchu platformy. Zapobiega temu system Security Key Locked, który zabezpiecza wyjęcie klucza z panelu sterującego, jeżeli platforma nie wykona ruchu do samego końca. Możemy to zrobić tylko w skrajnych położeniach (góra/dół). A dzięki elektrycznemu systemowi ryglowania w momencie podniesienia platformy auto nie spadnie nawet przy mechanicznym uszkodzeniu któregoś z elementów hydraulicznych.

Platforma parkingowa panel sterujący

Platforma parkingowa – panel sterujący.

Przed wyjechaniem z platformy chroni obwiednia, czyli sztywny element blachy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest precyzyjny, stalowy odbojnik, który regulujemy tylko za pomocą dwóch śrub. Nawet w przypadku zmiany samochodu z łatwością możemy go dostosować do nowego auta.  Zostawiając pojazd na platformie należy sprawdzić dwie rzeczy: czy zaciągnęliśmy hamulec ręczny oraz czy samochód cały znajduje się w obrysie platformy. Dla ułatwienia jej krawędzie zawsze wyróżniają się kontrastowymi kolorami. Jeśli system zamontowany jest w niecce bardzo często dodatkowym zabezpieczeniem są barierki.

Odbojniki na platformie parkingowej

Odbojniki na platformie parkingowej

Systemy Parkingowe MODULO są nie tylko bezpieczne, ale również bardzo wygodne w użytkowaniu – mówi reprezentant handlowy Martin Szargan.- Platforma wykonana jest z płaskiej blachy, po której po prostu łatwo się jeździ. Nie niszczy również butów, co jest szczególnie istotne w przypadku kobiecych szpilek.

Samochód zaparkowany na górnej platformie parkingowej wykonanej z blachy łezkowej.

Samochód zaparkowany na górnej platformie parkingowej wykonanej z blachy łezkowej.