fbpx

Zaczynając kilka lat temu prace nad Systemami Parkingowymi MODULO naszym głównym założeniem było stworzenie szerokiej gamy produktów. Takiej, która zainteresuje zarówno użytkowników indywidualnych, jak i architektów czy deweloperów. Priorytetowe było więc zaprojektowanie zróżnicowanych rozwiązań: zależnych oraz niezależnych platform parkingowych.  

Co to jest System Parkingowy ? – takie pytanie najczęściej słyszymy podczas rozmów handlowych dlatego poniżej wyjaśniamy co to takiego.

Systemem Parkingowym określamy dźwignik, który za pomocą systemu hydraulicznego bądź elektrycznego, umożliwia postój dwóch lub większej ilości pojazdów na jednym standardowym miejscu postojowym.

Systemy Parkingowe w przykładowej aranżacji, podwajające miejsca parkingowe na osiedlu mieszkaniowym.

Systemy zamiast anektować teren wokół, pną się w górę, co pozwala z jednej strony na zwiększenie liczby miejsc parkingowych, z drugiej natomiast zaoszczędzenie okolicznej przestrzeni. Rozwiązanie z jednej strony proste, z drugiej rewolucyjne. My wierzymy, że tak właśnie będą wyglądały parkingi przyszłości. Oprócz nieocenionej funkcjonalności takiego rozwiązania, niewątpliwą zaletą jest ciekawy, nieco futurystyczny design, który podkreśla charakter wielu inwestycji. Uniwersalna konstrukcja platform sprawia, że mogą one stanowić nie tylko integralną część budynku, ale również zupełnie niezależny obiekt wolnostojący.

Systemy Parkingowe MODULO dzielimy na dwie grupy: zależne i niezależne.  Ta pierwsza to rozwiązania mające swoje zastosowanie przede wszystkim w domach jednorodzinnych oraz w takich miejscach, w których istnieje stała kolejność opuszczania parkingu np. w małych firmach. Systemy niezależne nie wymagają natomiast tego, aby przed opuszczeniem drugiej platformy, ta pierwsza również była pusta. Przykładem może być tu MODULO PLATFORMS czy też MODULO TWIN – systemy wykorzystują powierzchnię poniżej gruntu – to właśnie na tym poziomie „schowany” zostaje jeden z samochodów, a drugi może wtedy opuścić swoją platformę.

MODULO Polo – System Parkingowy Zależny

 

MODULO Platforms – System Parkingowy niezależny z zagłębieniem

Użytkowanie platform parkingowych jest nie tylko wygodne, ale również bezpieczne. Każde urządzenie wyposażone zostało w panel sterowania, który dzięki indywidualnym ustawieniom gwarantuje zabezpieczenie przed uruchomieniem systemu przez osoby nieupoważnione. Co ważne, wyłącznik awaryjny umieszczony na panelu, pozwala na zatrzymanie urządzenia w razie wystąpienia nieoczekiwanego niebezpieczeństwa.

MODULO Platforms w wersji Single i Dual (odpowiednio na dwa lub cztery samochody)

Dziś nasze parkingi znajdują się przede wszystkim na dużych osiedlach czy w hotelach. Nie brakuje jednak również klientów indywidualnych. Mamy świadomość, że tych ostatnich będzie jeszcze więcej. Po pierwsze, z uwagi na rosnącą liczbę samochodów przypadających na jedno gospodarstwo domowe. Po drugie, ze względu na wygodę i coraz bardziej świadome wykorzystywanie każdego metra przestrzeni – zamiast budować duży garaż możemy część z tej przestrzeni przeznaczyć na przykład na ogródek, miejsce do grillowania lub mini plac zabaw dla dzieci.