Czy wiecie, że zgodnie ze wskaźnikiem Europejskiej Komisji Gospodarczej w Polsce przypada więcej aut na 1000 mieszkańców niż we Francji, Norwegii czy Wielkiej Brytanii? Co ciekawe, w latach 90-tych byliśmy na końcu stawki. Dziś, jesteśmy zdecydowanie wśród liderów zestawienia. I trudno tego nie zauważyć. Czy platformy parkingowe mogłyby rozwiązać problemy które niesie ze sobą tak duża ilość samochodów? 

Z pewnością każdy z Was nie raz przeżywał irytację związaną ze znalezieniem miejsca parkingowego. Zwykle mamy na to niewiele czasu: ktoś już na nas czeka, zaraz zaczyna się spektakl, zbliża się umówiona godzina wizyty u lekarza, a my krążymy po okolicznych uliczkach i…

Problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego

Brzmi znajomo, prawda? Przypomnijcie sobie teraz, ile razy szukanie miejsca do zaparkowania auta wywołało nie tylko irytację, ale również niepotrzebny stres, a nawet kłótnie. Cóż, my uznaliśmy, że minuty, które na to tracimy, każdy z nas mógłby znacznie lepiej wykorzystać.

Platformy Parkingowe MODULO – narodziny idei

Tak narodziła się idea stworzenia Platform Parkingowych MODULO: futurystycznych produktów, które coraz odważniej podobijają rynek. Kiedy cztery lata temu rozpoczęliśmy prace nad pierwszym urządzeniem, zastanawialiśmy się, jak na naszą propozycję zareaguje rynek. Oprócz obaw, mieliśmy jednak znacznie więcej entuzjazmu i przekonania, jak bardzo parkowanie potrzebuje rewolucji. Nad każdym produktem pracowaliśmy przez wiele tygodni z doskonałym zapleczem projektantów i konstruktorów. Najpierw powstał PARKER-O – idealny dla użytkowników indywidualnych i ich przydomowych parkingów. Potem przyszedł czas na kolejne platformy parkingowe – zależne i niezależne. Pierwsze testowane były przez… naszych pracowników. Wieżowy system LSM stanął tuż obok fabryki, w której na początku odbywała się produkcja. Dziś, po ponad czterech latach, w ofercie posiadamy 8 systemów a każde zamówienie dostosowujemy do wymagań klientów.

platforma parkingowa modulo twin

Wizualizacja platformy parkingowej MODULO PARKER-O

Wspomniany na samym początku wskaźnik, który określa, ile aut przypada w danym kraju na 1000 mieszkańców według ostatnich danych wynosił 539. Warto dodać, że w  Wielkiej Brytanii było to 465, a dla Niemiec 548. Można się domyślać, że wskaźnik będzie rosnąć. Problem ze znalezieniem miejsca mamy już nie tylko w przestrzeni miasta, ale również… w przydomowym garażu. Coraz więcej rodzin posiada dwa, a nawet trzy auta. Stąd też duża ilość zapytań o możliwość dostosowania parkingu do otaczającej go przydomowej przestrzeni (odpowiadamy: można – ale o tym później!).

Mamy nadzieję, że choć trochę zainteresowaliśmy Was światem Platform Parkingowych MODULO i będziecie zaglądać tu częściej.

 

Źródło: https://ubea.pl/Polacy-maja-juz-wiecej-aut-niz-Francuzi-i-Brytyjczycy%2Cartykul%2C1156/